מה ההבדל בין אתר תדמית לאתר קטלוגי

מה ההבדל בין אתר תדמית לאתר קטלוגי

עבור גולשים ומשתמשים שונים ברשת האינטרנט, כל האתרים הם פחות או יותר אותו דבר. כולם מספקים אינפורמציה, כולם מציעים מוצרים ושירותים שונים. ההבדל טמון בעיקר במי שעומד מאחורי האתר, האם זה עסק או גוף אחר, וכן בשאלה עד כמה האתר הוא פרקטי עבורם, עד כמה הוא יעיל ומהנה. 

אך מי שמתעסק בבניית אתרים יודע, קיימים הבדלים בין אתרי אינטרנט שונים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא אתר אינפורמטיבי, אתר מכירות, אתר חברתי, אתר מודעות ועוד. בין המושגים הרווחים בעולם בניית אתרים, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם אתר תדמיתי וגם אתר קטלוגי. 

לפני שנסביר את ההבדלים בין בניית אתר תדמית לבניית אתר קטלוגי, חשוב לומר, בדרך כלל חברות, עסקים וגורמים אחרים, יבחרו לבנות סוג אחד של אתרים, ואם הם יצטרכו להשתמש במאפיינים של אתרים שונים, הם פשוט ידאגו שכולם ייכנסו אל תוך האתר שהם בנו. לכן, אנחנו לא נמצא, ברוב המקרים, חברות שיש להם גם אתר תדמיתי וגם אתר מכירות. זה לא יעיל, זה לא חסכוני ועלול לבלבל את הגולשים מה שיוביל לפגיעה בתנועה לשני האתרים גם יחד. 

מה הבדל בין אתר תדמית לאתר קטלוג

אתר תדמית הוא אתר שמספק את המידע על העסק. הוא נועד לקדם ולשווק אותו. הרבה פעמים מדובר באתר מאוד בסיסי, כזה שיכיל אפילו 3-4 עמודים בסך הכל. המטרה שלו היא להוביל גולשים ליצור קשר עם העסק או בעל המקצוע. לרוב מי שבוחר בניית אתרים מסוג זה, המשתמשים באתר תדמית, יהיו בעלי מקצוע שמציעים שירותים ולא מוצרים. 

מי שמציע מוצרים או שירותים, יבחר להשתמש באתר קטלוגי. מדובר באתר, שמציג את כל המוצרים והשירותים שהעסק או בעל המקצוע מציע למכירה. אך האתר רק יציג אותם, לא יציע אותם למכירה. לשם כך, יהיה צורך לבנות חנות וירטואלית, וזה ישנה את הסטטוס של האתר. 

לשם מה נבנה אתר קטלוגי ולא חנות וירטואלית? יש עסקים שאינם מוכנים לוגיסטית להפעלת חנות, יש עסקים שפשוט מעדיפים שהלקוחות יגיעו אליהם לחנות הפיזית ולא למכור את המוצרים והשירותים דרך האינטרנט. 

כאמור, אלה ההבדלים בין אתר תדמית לאתר קטלוגי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפלוס המרכזי בקידום אתרי בעלי חיים
עם מעל ל-700 אלף כלבים וחתולים בישראל (לא כולל את אלה החיים ברחוב) אין פלא מדוע מדובר באחד התחומים...
קרא עוד »
נוב 23, 2021
​האם ניתן למכור שירותים/מוצרים דרך כרטיס ביקור דיגיטלי? כן!
כרטיסי ביקור דיגיטליים הופכים פופולריים יותר ויותר. הם משמשים חברות כדי לתקשר עם לקוחות ולקוחות...
קרא עוד »
יול 26, 2022
מהם סרטי מוצר?
כשאנחנו מבקשים לשווק מוצר מסוים, אז נרצה לעשות זאת בכל האמצעים העומדים לרשותנו, או לפחות בכל האמצעים...
קרא עוד »
ספט 06, 2020