איך בונים מיתוג עסקי מוצלח?

מיתוג עסקי מוצלח

עסקים רבים מבקשים למתג את עצמם בצורה שונה, ייחודית, באופן שימשוך אליהם לקוחות חדשים ויאפשר להם לשמור על לקוחות ותיקים. איך עושים את זה נכון?

מיתוג עסקי הדרך לייצר עסק מצליח

בין אם מדובר בעסק חדש ובין אם מדובר בעסק קיים, הרי שאחת הדרכים לייצר שם, לייצר מהות מיוחדת, מהות אחרת, חדשה, היא באמצעות מיתוג העסק. זה נעשה באמצעות כלים שונים שמטרתם להציג את העסק ללקוחות ולגורמים אחרים בצורות חדשות ושונות. בין היתר, כדאי לברר אודות עיצוב לוגו בכלים ייעודים, קמפיין שיווק ופרסום בהתאם, ויצירת התנהלות אחרת.

בשביל להבין איך בונים מיתוג מצליח, צריך להבין מה זה מיתוג באופן כללי. הרעיון הוא, לייצר לחברה, למוצרים שלה, תדמית מסוימת בעזרת המיתוג שלה על פי פרמטרים ספציפיים. מיתוג יכול להתבצע לעסק קיים, עסק ותיק שרוצה לשנות את פניו והוא יכול להתבצע לעסק חדש שרוצה להשתלב בשוק ולמשוך אליו לקוחות. נהוג למתג עסקים במצבים שונים, כולל במצבי משבר, וניתן לעשות זאת בכלים שונים.

איך בונים מיתוג בצורה נכונה?

מחקר

יש לבצע מחקר שיבחן מה עומד לרשות העסק, אילו משאבים וכלים יש לו, מה הלקוחות חושבים על העסק, מה הם מצפים לקבל ממנו, איך התחום של העסק נתפס, מי קהל הלקוחות בתחום ועוד.

יצירת אסטרטגיה שלמה

יש לייצר אסטרטגיה מלאה למיתוג. בין אם זה מבחינת פרמטרים ויעדים אליהם צריכים לשאוף, דרכי עבודה, איך משתמשים בכלים ויזואליים, איך פועלים בשטח ועוד. כל דבר קטן שיכול לעזור בנושא.

עיצוב

חלק משמעותי מתהליך המיתוג הוא מתבצע דרך העיצוב. יש לעצב מחדש את הלוגו של החברה, באופן שיתאים לרוח החדשה שרוצים לייצר לארגון, זה אומר שהלוגו צריך להיות רענן, צעיר, מעניין יותר, ובהתאם לכך יש גם לעצב דברים נוספים, בין אם זה מסמכים רשמיים, אתר אינטרנט, נייר מכתבים ועוד.

יישור קו

כל המערכות בעסק צריכות להתאים את עצמן למיתוג החדש, בכל היבט, בכל אספקט, בצורה כזו יוצרים עבודה ברמה הגבוהה ביותר, בצורה הזאת יוצרים מיתוג עסקי מוצלח.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה ERP?
המונח ERP מתייחס לצורך לנהל משאבים ארגוניים. חשוב להבין שלכל חברה וארגון יש משאבים מסוימים שנועדו...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021
בניית קהילה ונוכחות ברשתות חברתיות
בניית קהילה ונוכחות ברשתות חברתיות חיוניים לעסקים כיום. זה מאפשר לחברות לתקשר עם הלקוחות שלהן, לבנות...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
תשתית אינטרנט – סיבים או לא להיות
הטכנולוגיות דוהרות קדימה. הן מפגישות אותנו עם אופציות שלא הכרנו עד היום ומאפשרות לנו לבצע פעולות...
קרא עוד »
אוג 19, 2021