מיתוג לעסק

קוקה קולה, היא רק דוגמא קטנה למה שמיתוג יכול לעשות למוצרים שלכם. את מרבית המחיר שאתם משלמים על פריטים ממותגים, אתם משלמים על הסמל או על שם החברה וממש לא על האיכות. מיתוג לעסק מתחיל כאן.

מיתוג לעסק 

אם כבר הבאנו את הדוגמה של קוקה קולה, נדגיש את החשיבות שיש גם בסמל החברה. לא כל סמל מתקבל בצורה חלקה על הלקוחות ונראה שגם אותו, תצטרכו לערוך לאחר בדיקות שונות של מיתוג עסק נכון ויעיל.

ישנן חברות למיתוג עסקי שיכולות לתת לכם את כל הכלים הדרושים ליצירת לוגו או תדמית עסקית רחבה וממוקדת לעסק המיוחד שלכם.

מהו מיתוג עסקי? 

מיתוג הוא תהליך תקשורת עם הלקוחות של הצעת מכירה ייחודית, או דיפרנציאל, שמייחד מוצר או שירות מהמתחרים. דוגמאות לטכניקות מיתוג כוללות שימוש בסמלים, תגי תגיות, ג'ינגלים או קמעות.

מקורות המילה "מותג" 

המילה "מותג" מתייחסת פשוטו כמשמעו לתהליך של חוואים שמטביעים חותם על בקרם כדי לזהות את הפרות האישיות שלהם. בנוסף, מותג נועד גם כדי לספק הוכחת בעלות, מותגים אלה החלו לזהות את איכות הבקר. 

לדוגמא, כמה חוואים האכילו את מלח הבקר שלהם בכדי לגרום להם לשתות יותר מים לפני שקילתם במטרה להעלות את מחירה של כל פרה. לחוואים שגדלו את הפרות שלהם נכון וגבו מחיר הוגן, היה "מותג" טוב יותר מהמתחרים שלהם.

יצירת מותג 

אם אתם מוכרים שמפו, זה לא המותג שלכם, זה המוצר שלכם. אם אתם מוכרים שמפו יקר במחיר יקר שנמכר רק במכונים, זה המותג שלכם – בלעדיות ואיכות. אם אתם מוכרים שמפו במחיר נמוך בחנויות קופסאות גדולות, זה המותג שלכם בסבירות גבוהה.

ניתן ליצור מותג על בסיס איכות, מחיר, אמינות, אחריות, שירות לקוחות או גורמים אחרים (קראו בנושא באתר Web3D). לדוגמה, כלי מלאכה הציעו אחריות לכל החיים על מוצריה, ויצרו מותג שבמרכזו איכות גבוה. KFC מוכרת רק עוף כמוצר העיקרי שלה, לא פיצה, טאקו והמבורגרים. זה יצר מותג לחברה ככזו שמומחית רק ובעיקר לעוף מטוגן ואיכותי.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורס אקסל למתחילים

    קורס זה נוצר כדי לעזור לאנשים חדשים בעולם הגיליונות האלקטרוניים. זהו מבוא למושגים ולמיומנויות הבסיסיות של Excel, אשר יהיה שימושי עבור אנשים שרוצים

קרא עוד »

שיווק דיגיטלי בערבית

שיווק דיגיטלי היא אחת מאסטרטגיות השיווק הפופולריות ביותר בעולם. הסיבה לכך היא שהטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להתחבר לאנשים בכל מקום ברחבי העולם ולשווק את

קרא עוד »

upress

ה-"Upress" הוא כלי שעוזר לכותבים לעצב בקלות את התוכן שלהם לפורמטים שונים. זה מאפשר להם לעצב את התוכן שלהם בצורה קלה לקריאה והבנה. . Upress

קרא עוד »