למה אתם בכל זקוקים להוריד תמונות?

1875783-min

הורדת תמונות מהאינטרנט הפכה לנפוצה מאוד במרוצת השנים, כאשר העלאת תמונות למדיות השונות הפכה לנושא טריוויאלי מאוד עם עלייתן של הרשתות החברתיות. עם זאת, גם נושא הפגיעה בזכויות יוצרים תפס תאוצה ונשאלת השאלה, מדוע בכלל אנשים זקוקים להורדת תמונות מהאינטרנט? אם בכל זאת יש בכך צורך, עדיף לעשות זאת בצורה חוקית.

 

הורדת תמונות מהאינטרנט

בכדי שתוכלו להוריד תמונות מהאינטרנט לשימוש אישי או מסחרי, לא צריך להתאמץ יתר על המידה. חיפוש פשוט במנועי החיפוש השונים יניבו לכם אלפי תמונות בשלל נושאים, כאשר כל שנותר לכם הוא ללחוץ על התמונה, או לצלם את המסך ולהפוך אותה באופן מידי לקובץ על המחשב האישי שלכם.

 

הורדת תמונות: למי מותר?

בעיקרון, כל אחד יכול להוריד תמונות מהאינטרנט ללא קושי רב. עם זאת, ישנם חוקים ברורים מאוד לגבי שימוש באותן תמונות. כל תמונה למעשה נחשבת ליצירה של האדם שצילם אותה – ולכן רק אם קיבלתם אישור לכך מיוצר התמונה, או שאתם מנויים בבנק תמונות מסוים ורכשתם את האפשרות להוריד את אותן תמונות בהן אתם מעוניינים בשביל לעשות בהן שימוש, אפשר להשתמש בתמונות באופן חוקי.

 

שימוש בתמונות למטרות מסחריות ופרטיות

ההבדל בין שימוש בתמונות למטרות מסחריות או פרטיות הוא הבדל מהותי, לבטח אם מדובר בהפרה של זכויות יוצרים. לרוב, אם השתמשתם בתמונה לשימוש פרטי כמו עוגה ביום ההולדת של בתכם, או סתם תליתם בחדר של הילדים, סביר להניח שלא תיתבעו ישירות על הפרת זכויות יוצרים. עם זאת, אם השתמשתם בתמונה למטרה מסחרית כמו מכירת עוגות יום הולדת עם אותה תמונה, התביעה לא תאחר לבוא ולרוב בית המשפט יפסוק לטובת האדם שקניינו נפגע.

 

הכנסו לאתר שלנו – https://elements-of-design.org/.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קניית צפיות באינסטגרם

אינסטגרם היא רשת חברתית עם למעלה מ-200 מיליון משתמשים פעילים. זהו אתר שיתוף התמונות הפופולרי ביותר בעולם, והוא הפך למדיום נפוץ לשיווק. אינסטגרם היא אפליקציה

קרא עוד »

מה כולל תהליך בניית MVP

MVP הוא מונח המתייחס למוצר המינימלי בר-קיימא. זהו מוצר עם מספיק תכונות כדי לבדוק את השוק או לקבל משוב מלקוחות. מה כולל תהליך בניית MVP,

קרא עוד »