מדוע סרטוני ההדרכה הפכו נפוצים כל כך בארגונים הגדולים

סרטוני ההדרכה בארגונים הגדולים

כדי להבין את הסיבות  מדוע סרטוני הדרכה הפכו כה נפוצים בארגונים גדולים בדקנו על פני תקופה ארוכה מה הסיבה שמלכתחילה לקוחות פונים כדי להפיק סרטון הדרכה.

מסקר שערכנו אלה הסיבות העיקריות שעלו:

 1. חסכון בכח אדםסרטון הדרכה מחליף בארגון שעות של הדרכה פרונטאלית. סרטון  הדרכה שעשוי כהלכה יכול בזמן קצר יחסית להשלים ואף להחליף תהליך הדרכה פרונטאלית שמבוצעת  על ידי מומחה הדרכה ולכן גם חוסך בכח אדם.
 2. חסכון בזמן. סרט הדרכה חוסך לארגון זמן הן בצד של מומחה ההדרכה והן בצד של העובד. העובד יכול לצפות בסרט ההדרכה כמעט בכל זמן נתון, בשעות מתות כשאינו עסוק. העובד יכול לחזור ולצפות בסרט. להשהות אותו ושוב לחזור אליו. מידע מסוים לא הופנם? אפשר לחזור אחורה, להתעכב ולצפות כמה פעמים במקטע מסוים.
 3. מידע זמין. תמיד ולאורך זמן. סרט ההדרכה זמין שם תמיד לטובת העובד. העובד שכח משהו? צריך לרענן את הנהלים? רוצה לחדד משהו? הוא נכנס למערכת הלמידה והסרטון זמין שם עבורו. בדסק טופ/ בנייד/ בכל מקום.
 4. אחידות המסרים. העבודה על סרטוני הדרכה משלבת לרוב מספר גורמים בתוך הארגון: מנהל ההדרכה והפיתוח הארגוני וכמה גורמים מקצועיים. העבודה על סרטוני הדרכה, בעצם התהליך עצמו, מחדדת את המסרים שהארגון נבקש להעביר לעובדים ומאפשרת יותר שליטה על המסרים המוסכמים ואפן העברתם.
 5. קורסים און ליין. המידע שהולך ונצבר בארגונים הוא גדול מאוד. קורסי און ליין בוידאו, שהם פאן אחד בעולם סרטוני ההדרכה, מאפשרים לידע הזה לחיות ולנוע בקלות בין עובדי הארגון. כאשר מדובר בארגונים בינלאומיים או בידע הנצרך על ידי הקהל הרחב מדובר בכלי העוצמתי ביותר להעברת המידע בין מאות ואלפים רבים של משתמשים.
 6. חוויה. הצפייה בסרטון היא תמיד חוויה. נקודה. יותר מעניין לצפות בסרטון הדרכה מאשר להקשיב להרצאה. סרטוני הדרכה יכולים כמובן להיות אינטראקטיביים ומאפשרים לבנות "מעליהם" שאלונים, סקרים, ומבחנים שאף הבודקים את איכות ההדרכה.
 7. קידמה. העובדה שלארגון ישנו מערך סרטוני הדרכה מעצימה את תדמיתו כארגון מתקדם ועדכני. וידאו משויך לעולם מודרני, מתקדם ועדכני ולכן גם תומך בתדמית הארגון בקרב העובדים.

הסיבות האלה, ונוספות , מביאות  לכך שארגונים גדולים מקדמים בעוצמה את נושא סרטוני הדרכה בוידאו בתוך הארגון ככלי שמעצים ומפתח את ההון האנושי שבבסיס כל ארגון.

> קראו על החשיבות של סרטי מוצר באתר הילטופ

מי הם האנשים שמקדמים את נושאי סרטוני ההדרכה בוידאו בארגונים?

 1. מנהלי/ות הדרכה ומנהלי/ות פיתוח ארגוני
 2. מנהלי/ות למידה ולמידה דיגיטאלית
 3. מפתחי/ות הדרכה
 4. מנהלי/ות כח אדם
 5. יועצים ארגוניים
 6. מנהלי ידע מקצועי

מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בכל נושא הקשור להפקת סרטוני הדרכה בתוך הארגון כדי שתוכלו לקבל את המענה הטוב ביותר לארגון שלכם. אנחנו מפיקים מגוון רחב של סרטוני הדרכה, הדורשים לרוב, אורך רוח, הקשבה, שרותיות יצירתיות ומקצוענות. אנחנו זמינים לכל פנייה בנושא

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת רכב לעסקים: מה חשוב לדעת?
בשנים האחרונות ניתן לראות כי שוק השכרת הרכב לעסקים גדולים, בינוניים וקטנים הולך וגדל ולצד זאת התפתחה...
קרא עוד »
אוג 11, 2020
פרסום בגוגל
פרסום מקוון, מאפשר לנו להציג את המודעות שלנו לאנשים שסביר להניח שיתעניינו במוצרים ובשירותים שלנו,...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
הטמעת מערכת גיוס עובדים בעסק קטן
מערכת גיוס היא תוכנה המסייעת למגייסים למצוא את המועמדים הטובים ביותר למשרה. המערכת עוזרת להם למצוא...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023