שעון נוכחות: איך בוחרים את הסוג המתאים?

שעון נוכחות

ניהול עובדים הוא בין הדברים החשובים ביותר בניהול העסק, משום שההון האנושי של החברה הוא לעיתים זה שיכול לעשות את השינוי ולמנף אותה מעלה. מעקב אחר שעות העובדים מתבצע בדרך כלל באמצעות שעוני נוכחות, כשקיימים שעונים מסוגים שונים. כיצד תבחרו את שעון הנוכחות האידיאלי עבור העסק שלכם? ומהם היתרונות של השעון האינטרנטי? ובכן, כל המידע במאמר שלפניכם.

סוגי שעוני נוכחות

כיום קיימים כמה וכמה סוגים של שעוני נוכחות, כשאת הסוג הארכאי ביותר כמעט ולא ניתן לראות, שהרי מדובר על כרטיסי עובד פיזיים אותם העובדים היו מחתימים בשעון הנוכחות (השעון הדפיס את השעה על כרטיס העובד). ובכן, השתכללנו מאז, וכיום יש שעונים בעלי טביעות אצבע או לחלופין שעוני נוכחות דיגיטליים, שמאפשרים לעובד להתחבר למערכת מכל מחשב או טלפון נייד ומכל מקום. קחו לדוגמה את שעון הנוכחות של חברת icount, שעון הממוקם על ענן ומאפשר התחברות דרך הסמארטפון או המחשב. למעשה, אם אתם מעסיקים עובדים שעובדים בשטח או מהבית, הרי שמדובר בשעון נהדר בעבורכם. עם החתמת השעות, השעון מדווח על יום, שעה ומיקום העובד, כך ניתן לוודא שלא מדובר בהחתמת שווא.

יתרונותיו של השעון האינטרנטי

אין ספק ששעון אינטרנטי הוא שעון בעל יתרונות רבים, הן בעבור עסקים קטנים והן בעבור ארגונים. ניהול שעות העבודה של העובדים הופך לידידותי, וחישוב השעות נעשה באופן אוטומטי, מה שעשוי לחסוך לא מעט זמן לחשב השכר בסוף כל חודש.

כניסה למערכת הנוכחות לרוב תהיה מלווה בסיסמה אישית, כך שכל עובד יכול להיכנס אל המערכת ולדווח על שעות העבודה שלו בקלות. כמובן שאם העובד שכח לדווח על השעות, ניתן לתקן את הדיווח באופן ידני, כשמדובר בתהליך ידידותי ופשוט. כמו כן, ניתן להגדיר את המשרה במערכת הנוכחות, לדווח על ימים מיוחדים, וכמובן גם לעדכן ימי מחלה וימי חופש.

שעוני הנוכחות האינטרנטיים מייעלים את העבודה ומאפשרים לבצע מעקב אונליין אחר שעות העובד. מנהלים בכירים ובעלי הרשאות יוכלו להיכנס אל המערכת ולעקוב אחר שעות העבודה, בכך ניתן לראות אילו עובדים אינם מגיעים לסך השעות החודשי שלהם ומי מהעובדים חורג מהשעות (מבצע שעות נוספות).

יתרון נוסף וייחודי לשעוני נוכחות אינטרנטיים הוא האפשרות לדווח על משימות ולתזמן אותן, כלומר לדעת כמה זמן נמשכת כל משימה ביום העבודה. זה יתרון נהדר שמסייע לייעל את העבודה ולהבין אילו משימות נמשכות זמן רב מידי, ומכאן אף ניתן לנסות להבין אם ישנה בעיה בהתנהלות העובד.

 

לסיכום, שעוני נוכחות מהווים פונקציה מצוינת למעקב אחר שעות העובד ולהנפקת תלוש משכורת בהתאם לשעות העבודה כחוק. יש לא מעט סוגים של שעוני נוכחות כשהסוג המומלץ ביותר הוא שעון נוכחות אינטרנטי הממוקם על ענן, ולו בשל מכלול יתרונותיו. עבודה נעימה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ראש דיו – בחרו ספק אמין ומוביל ברמה ארצית
אם תרצו לרכוש כמות גדולה של ראש דיו ולדעת כי אתם משיגים אותם במחירים המשתלמים ביותר בשוק וזאת כאשר...
קרא עוד »
מרץ 19, 2021
לפי אילו משתנים כדאי לבחור שילוט דיגיטלי לעסקים
הצלחה בחיים תלויה בהרבה מאוד גורמים שפשוט אי אפשר לפרט את כולם כאן. אך מה שכן ניתן לומר בפה מלא זה כי...
קרא עוד »
דצמ 25, 2018
מומחה קידום אתרים
מומחי קידום אתרים הם אנשי המקצוע שמגבשים את האסטרטגיות והטקטיקות לדירוג אתרים במנועי...
קרא עוד »
נוב 10, 2022