ניהול רכש בארגונים – המדריך המלא

בסביבה עסקית ובארגונים גדולים, ניהול הרכש מהווה משימה עתירת פעולות וזוללת משאבים. אולם שונים הדברים כאשר ניהול רכש בארגונים צועד קדימה ועושה שימוש בטכנולוגיה מודרנית. המדריך הזה יאפשר להביא את ניהול הרכש לרמה אחרת תוך חיסכון בזמן, במשאבים ושימוש בכלים אוטומטיים. 

גם ניהול הרכש עובר לענן 

אם עברתם או שאתם בתהליך של מעבר ל-ERP בענן, דעו שגם ניהול רכש בארגון יכול להתנהל מעתה והלאה בענן. מרגע שמטמיעים את התהליך, ניתן לנהל את ההרשאות ולהעביר את כל המידע בנושאי רכש, בצורה יותר אפקטיבית בין גורמים בארגון ומחוץ לארגון. דוגמאות לכך נביא בהמשך. 

הגדרת מסלולי אישור יעילים 

על מנת ליעל ניהול רכש בארגונים, מומלץ להגדיר מסלולי אישור יעילים. למשל, הגדירו לכל דרגה של עובד או מנהל, אילו סכומי רכש יוכל לאשר. הגדרה יעילה תפנה עומס ממקבלי החלטות, על ידי ביזור סמכויות נכון. בהגדרת מסלולי רכש ניתן להתייחס למחלקות השונות, ליחידות רווח וכו'. 

קליטה והוצאת מסמכים אונליין 

ניהול רכש מתנהל בצמוד לאין ספור סוגים של מסמכים. הזמנות, מסמכי מלאי, קליטת חשבוניות מס מספקים, הוצאת מסמכי תשלום ועוד. כעת, ניהול רכש בארגונים יכול להתבצע באופן כמעט מלא ללא ניירת. ניתן לקלוט מסמכים אונליין ולהוציא מסכים אונליין, בשיטת החתימה הדיגיטלית. בזכות עובדה זו אין צורך לשמור אין ספור מסמכים ולתייק אותם. הכל שמור בצרוה מאובטחת בענן דיגיטלי. 

שגרת דוחות ומעקב 

על מנת להפוך את ניהול הרכש לטוב עוד יותר, חשוב לקיים שגרת בדיקה ומעקב. נצלו את הכוח של מחולל הדוחות ובנו את התהליך שיאפשר לכל העובדים להשתפר וללמוד. תהליך למידה לקוח קצת זמן בהתחלה אבל לאחר מכן הוא חסכוני הן בזמן והן בכסף. 

למידע נוסף על ניהול רכש בארגונים היכנסו לאתר של CloudERP

 

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

יתרונות בקולט אדים נסתר

כיום, פנים המטבח מצויד בדברים שימושיים רבים, ביניהם מכשירי חשמל ביתיים הממלאים תפקיד חשוב. לאפשרויות עיצוב מודרניות יש את היכולת להטביע מכשירי חשמל, מה שהופך

קרא עוד »