כמה עולה קידום אתרים?

מחיר קידום אתרים

מחיר של קידום אתרים נע בטווח כל כך גדול שאין לו תמחור קבוע. יש תמחור שלדעתנו הוא הגיוני ונחשב לממוצע שוק כיום אולם כדאי לדעת כי יש פרמטרים רבים המשפיעים על מחיר קידום אתרים. במדריך קצר זה נגע רק בחלק מאותם פרמטרים המשפיעים על תמחור העבודה וכדאי לדעת שהיא גם עשויה להשתנות בין חברת קידום אחת לאחרת.

מעט רקע על תחום הקידום לעומת שירותים אחרים

תחום הקידום האורגני שונה במעט מתחומים אחרים. כאשר אנו באים לבנות אתר או להזמין עיצוב לוגו למשל – אנו יודעים שאנו משלמים X ומקבלים Y. מעט זמן יותר או פחות, כמה ימים לפה או לשם, אנו יודעים פלוס מינוס מה אנו מקבלים, תוך כמה זמן ובאיזה מחיר. בקידום האורגני זה שונה. יש עדכונים של גוגל שלא תלויים במקדמי האתרים ולא תמיד מתחשבים בהם ואלה עשויים להשפיע על מיקום האתרים בתוצאות החיפוש.

חברת הקידום תבצע כל מה שצריך כדי לשמור עליכם במעלה תוצאות החיפוש ותדע לבצע את ההתאמות הנדרשות בהתאם לעדכוני גוגל אולם לעומת שירותים אחרים כאן לא ידוע בדיוק כמה גולשים תקבלו, תוך כמה זמן וכו'.

מהם הפרמטרים המשפיעים על תמחור עבודת הקידום?

  • היקף העבודה – יש חברות קידום המתמחרות חבילות עבודה בהתאם לכמות הביטויים המקודמים, אחרות בהתאם לגודל חבילה ואז הם מחליטים על כמות המילים בהתאם לתקציב הלקוח. התמחור של החבילות והיקף העבודה עשוי להשתנות בין מה שמציעה חברה אחת לאחרת וכדאי לקרוא את המפרט של מה אתם מקבלים בהסכם עבודה מסודר.
  • קישורים – במסגרת העבודה החברה תצטרך לדאוג לכם לקישורים נכנסים לאתר מרחבי הרשת. ככל שהחברה עובדת עם אתרים יותר איכותיים ויוקרתיים כך היא תגבה תמחור גבוה יותר. ככל שהלקוח רוצה יותר קישורים ויותר איכותיים כך המחיר של החבילה יעלה בהתאם.
  • תוכן – גם כן חלק חשוב מעבודת הקידום. ככל שתוכנית העבודה של חברת הקידום תדרוש יותר תכנים לאתר וליצירת קישורים וככל שאיכות התוכן תהיה גבוהה יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר.
  • החברה עצמה – לעתים יש פרמטרים שאינם קשורים לעבודה עצמה אלא לאיך שהחברה מעריכה זמן העובדים שלה או לעובדה שמדובר בחברה ענקית עם הוצאות רבות על משרדים והוצאות נלוות אחרות – אז מראש התמחור יהיה יקר יותר.
  • כלים מתקדמים – אם החברה עובדת עם כלים טכנולוגים מתקדמים הרי שאלה עולים כסף ולא מעט. מצד שני עבודת הקידום מקצועית יותר. למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר SEOWHO!

לסיכום

הערכה שלנו היא שחבילה בסיסית לקידום אורגני צריכה להתחיל מ-1500 ₪ בחודש לפני מע"מ. בתמחור של 2500 ₪ בחודש כבר ניתן לקבל עבודה סבירה בהיקף בינוני ובחבילות של 4000-5000 ₪ בחודש בהחלט ניתן לבצע עבודת קידום ברמה גבוהה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לקדם אתר ב- 2021 עם בכור גולן
בא נאמר שבניית האתר שלכם היא רק ההתחלה. מכאן להצלחתו, הדרך עוד ארוכה. כל המאמץ המושקע בהקמתו, יהיה...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021
5 דברים שחובה לדעת על שיווק ופרסום באינטרנט למגזר הערבי בישראל
שיווק ופרסום באינטרנט למגזר הערבי בישראל הוא תחום דינמי ומתפתח. עם הקהילה הערבית שמהווה חלק משמעותי...
קרא עוד »
מאי 30, 2024
הפחתת משקל הרבלייף
שיעורי ההשמנה עלו ביותר מ-50% ב-40 השנים האחרונות. הבעיה הפכה כל כך נפוצה שהיא נחשבת כיום למגיפה של...
קרא עוד »
אפר 22, 2023