השפעת משבר הקורונה על העסקים הקטנים

קורונה ועסקים

ההפתעה הגדולה שהביאה עלינו שנת 2020 היא לא הפתעה כלכלית או ביטחונית. כמעט בלי התראה מוקדמת, העולם כולו התמודד בחודשים האחרונים עם אחד מתרחישי האימים של כל מערכת ממשל – נגיף הקורונה. החשש הבריאותי הביא לצעדים חסרי תקדים שפגעו לא רק בחירויות הפרט, אלא גם בעולם העסקים ובבעלי העסקים. הפגיע האנושה ביותר, בא לידי ביטוי בישראל בקרבם של העסקים הקטנים. שם, עצירת הפעילות העסקית הביאה לקריסה של רבים מהם ולאתגרים שלא נראו כמוהם. ואולם, כמו בכל אירוע קשה, גם כאן, עסקים נחושים הצליחו לעבור את התקופה הקשה בעזרת חשיבה יצירתית ויציאה מגבולות המוכר והידוע.

שלוש דרכים לנצל את המשבר – וליצור צמיחה בעסק

אל תטעו, דווקא בנסיבות האלו, עסקים קטנים בימי קורונה יכולים לעשות שינוי ולהצליח להביא לכדי פריצות דרך משמעותית, בעיקר כי:

  1. העולם הדיגיטלי הפך לחלופה מועדפת על הלקוחות. אם אתם יכולים להתאים את השירותים והמוצרים שלכם למכירה וירטואלית, הלקוחות ישמחו לרכוש אותם.
  2. קיבלתם פסק זמן במתנה, לשפר בו את העסק. אמנם אין הכנסות וזה הוא אתגר מאוד קשה. אבל, אתם יכולים לקחת את הזמן הפנוי, כדי לטפל בכל הפרויקטים שלא הגעתם אלים בעסק ולהביא ללקוחות שלכם את המוצר המושלם, בעת הפתיחה המחודשת.
  3. יש לכם הזדמנות ליצור מוצרים חדשים שמתאימים לרוח התקופה. כך, גם כאשר כולם בסדר, העסק שלכם יצליח ליצור רווחים ולשמור עליכם עם הראש מעל למים.

לוקחים אחריות על מפעל החיים שלכם

העסקים הקטנים, כמעט ולא קיבלו תמיכה כלכלית מהמדינה לאורך המשבר. נקודת השבר אל מול השלטון הביאה רבים מבעלי העסקים לקחת את המושכות לידיים ולפנות לדרכים לא רגילות כדי להביא את הכספים הנדרשים להם ולבני המשפחה שלהם, הביתה. אם גם אתם נמצאים במצב דומה, נסו להתגבר על המצב הנפשי הקשה, ולחשוב על הדרכים בהן העסק שלכם יכול לעבור את התקופה, כי הרי ברור לכל שזו היא רק תקופה שתחלוף וההיסטוריה כבר הוכיחה עד כמה ההתאוששות היא בלתי נמנעת במשברים כלכלים שכאלה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי ענן – מי מגן לכם על המידע?
כמה טוב זה עושה על הלב כשמסיימים ליצור קובץ חיוני בעבודה, שומרים אותו אבל גם מגבים אותו בענן של החברה....
קרא עוד »
אפר 28, 2020
קורס פיתוח אוטומציה – 3 סיבות למה כדאי לעשות אותו
אפשר למצוא אנשים בכל השלבים בחיים אשר בוחרים לעשות הסבת מקצוע לפיתוח אוטומציה ולקחת קורס שיוכל...
קרא עוד »
פבר 08, 2022
הפחתת משקל הרבלייף
שיעורי ההשמנה עלו ביותר מ-50% ב-40 השנים האחרונות. הבעיה הפכה כל כך נפוצה שהיא נחשבת כיום למגיפה של...
קרא עוד »
אפר 22, 2023